KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14912040
nr 1491 2040
Folke Karlsson
(1907-1984), Sverige
Oljemålning, Stockholm. Signerad, daterad -61. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 54x63 cm
Folke Karlsson, svensk målare och tecknare född 1907, död 1984.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:41:46
22/9 22:04:59
26 sep
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Folke Karlsson
Läs mer om Folke Karlsson